Elektro Guru
A hangprojektor lehetővé teszi, hogy sokkal jobb minőségű hangot szerezzen a tévékészülékén: a hangok tisztábbak, jobban kiegyensúlyozottak és mélyebbek a hangok. Ezek a fejlesztések elengedhetetlenek, ha a laboratóriumban tesztelt televíziók majdnem fele meglehetősen átlagos, ha egyenesen rossz hangminőséget kínál. Itt vannak azok az elemek, amelyeket figyelembe kell venni a megfelelő hangsáv kiválasztásához.
A 4K-nak köszönhetően a televíziók ma lélegzetelállító képminőséget kínálnak, függetlenül a képernyőtechnikától ( LCD vagy OLED ). Hangzó oldal, kevésbé dicsőséges. A hangsáv lehetővé teszi ennek a hiányosságnak a kijavítását annak érdekében, hogy jobban elmerülhessen a képben filmnézés, valamint sportesemények vagy vendégtálcával ellátott műsorok közben. Ez a berendezés kompakt, mivel egyetlen elembe integrálja az erősítőt, több hangszórót és néha egy dedikált basszus hangszórót is. Néhány modellt a televízió alá helyeznek, másokat a falra akaszthatnak. A telepítés általában meglehetősen egyszerű.
Ezenkívül számos hangprojektor használható vezeték nélküli hangszóróként vagy Bluetooth hangszóróként az okostelefonról indított ( streaming vagy a készüléken tárolt) zenehallgatáshoz .
A házimozi rendszerek több különálló elemből állnak: erősítőből, műholdas hangszórókból (általában 5 vagy 7) és mélynyomóból (a híres .1). Ezeket az elemeket kábelek kötik össze, ami fáradságos és nehézkes telepítést eredményez. A hangsávok nagyon jó kompromisszumot kínálnak a méret és a hangminőség között. Kevesebb helyet foglalnak el, és könnyebben beállíthatók akkor is, ha igaz, a hanghatások reprodukciójának minősége nem éri el a jó házimozi színvonalát. Még a legszélesebb modellek is (1,20 m) küzdenek a sztereó effektus reprodukálásáért, és a térhatások, amelyek a hangok visszaverődésével jönnek létre a falakon, nagyon véletlenszerűek, sőt nem is léteznek.
Vannak hangsávok mélynyomóval vagy anélkül. Tesztjeink igazolják, ez az elem elengedhetetlen a helyiség jó hangerősítéséhez. Ez a mélyhangok reprodukciójának szentelt mélynyomó külön elem, elég nagy ahhoz, hogy integrálja a hatékony mélysugárzót és jól reprodukálja a mélyhangokat. Természetesen kábellel vagy Wi-Fi-vel kell csatlakozni a bárhoz.
A jelenlegi hangsávok mindegyike támogatja a többcsatornás hangformátumokat. Két versengő formátum létezik, a DTS és a Dolby. Ez utóbbi, a legelterjedtebb, több változatban létezik: Dolby Digital (5.1 hanghoz), Dolby Digital EX (6.1), Dolby Digital Live (videojátékokhoz) vagy Dolby True HD (tömörítetlen hangformátum). A DTS különféle verziókban is elérhető, a DTS Surround-tól a DTS HD Master Audio-ig (tömörítés nélkül).
Ennek a két formátumnak a legújabb változatai a Dolby Atmos és a DTS X. Integrálnak egy harmadik dimenziót a hang reprodukciójába azáltal, hogy az oldalak mellett vertikális térközöket adnak hozzá. A felszerelt mozikban a hangszórókat fizikailag a mennyezethez rögzítik. A hangsávban ezt a hatást digitális jelfeldolgozással vagy dedikált hangszórókkal reprodukálják, integrálják a sávba és felfelé irányítják (a hangot ezután a mennyezet tükrözi).
Ahhoz, hogy élvezhesse ezt a még mindig meglehetősen csúcskategóriás hangsávokra fenntartott 3D hangot, magát a tartalmat természetesen Dolby Atmos vagy DTS X hanggal kell kínálni. Ez a helyzet sok Blu -ray HD, videojáték és néhány Netflix esetében , Amazon Prime Video vagy iTunes programok.
A hangsávon kínált kapcsolat gazdagodik, ahogy felfelé haladunk. Az egyszerűbb modellek általában optikai digitális audiobemenettel vagy HDMI ARC porttal vannak felszerelve, amely lehetővé teszi a televízió csatlakoztatását. Ebben az esetben a perifériái (játékkonzol, Blu-ray lejátszó, TV dekóder stb.) Csatlakoznak a televízióhoz, amely továbbítja a hangot a sávba. A telepítés egyszerű, de a tévé átalakítja a hangot, mielőtt a sávba küldené, így nem fog tudni több csatornát élvezni.
A Blu-ray lejátszó és a források közvetlen csatlakoztatásához a hangsávhoz több audio bemenetre lesz szükség. Leggyakrabban ezek HDMI aljzatok.