Elektro Guru
Vannak, akik a „billentyűzet” kifejezést csak a személyi számítógépekbe vagy laptopokba való belépéshez szükséges eszközökhöz társítják. Valójában ennek a kifejezésnek a jelentése sokkal szélesebb. Az elektronikai berendezések, számítógépek és intelligens rendszerek gyártói mindig arra törekszenek, hogy termékeiket univerzálisak, minél több potenciális felhasználó számára alkalmasak legyenek. Emiatt szükség volt köztes eszközök létrehozására, amelyekkel a számítógép parancsokat fogad.
Ma már lehetetlen elképzelni bármilyen technikát billentyűzet nélkül. Háztartási gépek, autóipari berendezések és ipari berendezések - a létező elektronikus eszközök teljes választéka a legbonyolultabb eszközöktől az otthoni elektronika szokásos távirányítóiig fel van szerelve valamilyen típusú vezérlőgombbal.
A fő tényező, amely megkülönbözteti a különböző típusú billentyűzeteket, a működésük elve. Két fő kategória különböztethető meg:
mechanikus, amelyben a vezérlés egy érintkező fizikai zárásával történik;
érzékszervi, melynek munkájában anyagok és félvezetők különböző elektromos tulajdonságait és tulajdonságait használják fel.
Ez a megkülönböztetés meglehetősen önkényes, de a jobb megértés kedvéért ebbe a két elfogadott csoportba sorolható.
Általánosságban elmondható, hogy a mechanikus billentyűzetek működési elve hasonló a hagyományos elektromos gombok működéséhez. Egy mozgatható felületen történő megnyomáskor két érintkező záródik, amelyeken keresztül logikai jelet továbbítanak az elektronikus eszköz feldolgozó egységeihez. A billentyűknek általában rugós részei vannak, amelyek visszaállítják a gombot az eredeti állapotba, miután abbahagyja a lenyomását.
Az ilyen vezérlőrendszerek egyértelmű példája a személyi számítógépek vagy laptopok szokásos számítógépes beviteli eszközei.
A készlet két részből áll - egy kábellel a számítógéphez csatlakoztatott alapból és egy vezeték nélküli billentyűzetből. Az alapon található a hagyományos NumPad, nyilak és még sok más. funkcióbillentyűk, amelyek lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy kihasználják a szabványos billentyűzetek minden kényelmét. Maga a billentyűzet további programozható gombokkal rendelkezik, amelyekkel a felhasználók felgyorsíthatják a gyakran használt funkciók elérését.
A feltalálók ezt a billentyűzetet hosszan tartó használatra tervezték, és gyakran ergonomikus kialakítással és LED-billentyűkkel rendelkeznek az éjszakai játékhoz.
Ezen túlmenően ezek a billentyűzetek programozható billentyűkkel vannak felszerelve, amelyeket az Ön játékpreferenciái szerint személyre szabhatnak.
Az olyan billentyűk, mint a W, A, S, D és a szóköz, extra vastag festékréteggel rendelkeznek.
Az ilyen típusú billentyűzet célja, hogy csökkentse a csukló megerőltetését és az egész napos folyamatos gépelésből adódó egyéb nehézségeket.
Az RSI-t, amely a billentyűzetek hosszan tartó használatával előidézhető, e billentyűzetek használatával megelőzhető.
Az ergonomikus billentyűzet úgy épül fel, hogy a kezek természetes esésük irányába dőljenek, és a csukló gyakran párnázott.
A membrános billentyűzetek nem olyanok, mint a többi billentyűzet, mivel nincs hely az egyes billentyűk között.
A nyomásérzékeny billentyűk körvonala felosztja az egyes szimbólumokat, betűket vagy számokat.
Az emberek azonban poliészter vagy polikarbonát fóliákat használtak vezető tintákkal membránalapú billentyűzetek létrehozásához, amelyeket membránkapcsolóknak és membránbillentyűzeteknek is neveznek.
Két réteg nyomtatott áramkör van – egy felül és egy alul.
A multimédiás világító billentyűzet a különböző típusú billentyűzetek egyike.
Mivel a felhasználó keze általában a billentyűzeten van, ezek a billentyűzetek azt az előnyt kínálják, hogy sokkal gyorsabban hajtanak végre feladatokat, mint a közvetlenül egy külön gombbal végrehajtottak.
Hasonlítanak a szabványos billentyűzetekre, de olyan billentyűkkel rendelkeznek, amelyek lehetővé teszik a multimédiás tartalomlejátszók legnépszerűbb funkcióinak közvetlen vezérlését, mint például a Lejátszás, Leállítás, Folytatás, Visszatekerés, Némítás, Hangerő stb.
A billentyűzet a következő funkciókkal rendelkezik: